středa 1. července 2015

Proč odmítám pracovat s chlorellou od Green Ways

Občas se mi ozvě nějaký zoufalý prodejce chlorelly Green Ways a začne mi vnucovat jejich chlorellu. Vždy ho slušně odmítnu s tím, že tohle bych nedala ani svému psovi. Tím se urazí a začne mě posílat do patřiičných míst a vyjmenovávat, co všechno jejich chlorella umí, jak je skvělá, nejčistší, nejúžasnější a bla bla bla.... Tak jsem sepsala pár bodů, proč chlorellu od Green Ways nepovažuji za tak úžasnou, jak se o ní dealři zmiňují.

  • Chlorella od GW (Green Ways) není dezintegrovaná - a pokud to o ní distributor tvrdí, tak jeho Tchajwanský dodavatel by tohle musel v první řadě umět a pokud by tomu skutečně tak bylo, tak by se nemuselo baštit takový množství, protože dezintegrovaná chlorella je z 90% vstřebatelná.
  • Chlorella od GW nemá mikrobiologické rozbory na každou šarži - a ani mít nemusí, protože to zpracovávají jen v rámci platné legislativy pro zpracování potravin. Chlubení nějakými certifikáty a podobnými cáry papíru jsou jen na habaďourou pro spotřebitele, protože tyhle certifikace jsou doslova nařízeny legislativou a pokud by tyto podmínky nesplnili, tak by porušovali zákon.
  • Čeští majitelé Green Ways zpracovávají surovinu jako běžný výrobce - a opět to není nic špatného, ale když mám možnost mít dodavatele, který jede na úrovni farmakologické, tedy je vázán legislativně k těm nejpřísnějším podmínkám, sterilitě, rozborům a jiným nadstandardům, tak není co řešit.
  • Chlorella od GW je moc drahá - ano, Green Ways mají chlorellu strašně drahou na to z jak levné suroviny distributor vyrábí. Vzhledem k tomu, že mi Tchajwan neustále dává nabídky a chlubí se i, komu všemu dodává, tak mám docela o cenách přehled. A také vím, jaké Tchajwan dodává rozbory, když je o to požádáte. Jde o cár papíru, na němž je něco jako razítko (naskenované) a vypsané nějaké hodnoty, aby se jen tak tak vešly do povoleného limitu. Za takové bahno mít tak šílenou cenu a ještě to slepovat chemickými lepidly do tablet fakt peníze nevyhodím.
  • Nelíbí se mi pěstování - Green Ways cpe svým prodejcům a spotřebitelům, jak vše mají nejčistší a zase další bla bla bla. Jasně, Tchajwan patří mezi nejvíc kontaminováná místa na světě, takže tohle je docela výsměch. Navíc způsob pěstování v kádích, kde to hezky pěkně hnije a sem tam to prohrábnou lopatky, je úplně stejné, jako byste si surovinu seškrábli ze stěny týden nemytého akvárka. A to nepočítám, co humusu tam do kádí napadá z jejich nečistého ovzduší.  To Třeboň, ta má pěstování pěkně udělané a ještě s tím vyučuje další pěstírny na světě - se mrkněte na www.ceskarasa.cz
  • nelíbí se mi přeprava suroviny pro výrobu chlorella Green Ways - takže nejdřív to hnije někde v kádích na Thajwanu a pak to ještě hnije při přepravě v kontejnerech. Fujtajbl.
  • nelíbí se mi celkově způsob prodeje - prodejci a dealeři Green Ways se vůbec nezajímají o víc, než jim cpou na seminářích. Pracují tedy jen s tím, co jim je vtloukáno do hlavy. Když se jich na pár detailů zeptáte, začnou odpovídat nesmysly. Hlavně jde o zcela zaslepené lidi, kteří si myslí, že tímhle končí svět. Je to škoda, že tu pravdu nevidí. Oni vlastně ani pořádně nevědí, co se v jejich těle odehrává a navíc se bojí si to ověřit. Po několika z nich jsem chtěla, aby si udělali BH test, aby viděli, jak skutečně na tom jejich organismus je. Odmítli a ještě se přiznali, že se bojí, aby se něco nezjistilo. To je trochu šílené! Prodávat něco a nevědět, co to opravdu dělá. Když já u klientů začínám pracovat s českou řasou od QE, tak si před začátkem uděláme vstupní BH test a pak za tři měsíce, kdy nasadíme kúru s českou chlorellou, si to překontrolujeme. A přesně zde vidíme, jak organismus na českou řasu z Třeboně reaguje. Prostě neprodávám zajíce v pytli.
Takže milí Greenwejáci, vím, že mě teď budete silně nesnášet, ale jelikož jsem si pár podobných nesmyslů zažila v mládí a také jim uvěřila, otevřela jsem oči a začala se pídit po lepších informacích, než mi manageři MLM sítí předkládali. Chtějte to také, přestaňte lhát sami sobě i jiným, zajímejte se víc o lidech, co tyto věci vyrábějí, o místech, kde se zpracovává, o výrobcích, co za tím stojí, o dodavatelích suroviny a hlavně o tom, co skutečně ve finálním produktu je.