čtvrtek 5. ledna 2017

Vysoký krevní tlak (hypertenze) - řešení bez léku

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak, je jednou z nejčastějších kardiovaskulárních chorob. Za ideální u dospělých osob se považuje tlak 120/80 mmHg. Za hypertenzi označujeme stav, kdy je krevní tlak delší dobu, či opakovaně zvýšen nad hodnotu 140/90 mmHg, u diabetiků nad 130/90 mmHg. Lékaři straší své pacienty, že jim praskne cévka, když nebudou brát prášky. Já nabízím cílit na příčinu a postupně pacienta zbavit za odborného dohledu léku plného chemie.


Primární hypertenze (esenciální)


Vyskytuje se u většiny hypertoniků (asi u 90%). Příčinou jsou obezita, nadměrný příjem soli, stres, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu.


Sekundární hypertenze

Objevuje se při různých ledvinných nebo hormonálních chorobách, jako jsou např. zúžení renálních arterií nebo Connův syndrom. Mezi tento typ hypertenze se počítá i přechodné zvýšení tlaku, při těhotenství či užívání některých léků. Další příčinou může být i zúžení hlavní srdeční tepny (aorty).


Léčba hypertenze (jak to řeší lékaři)

Doporučení lékaře, aby pacient zhubl, pokud je obézní, omezil soli v potravě, přestal konzumovat alkohol...to je docela zbytečné, protože jen zlomek pacientů si toto vezme k srdci. Pak přichází na řadu lék. Ačkoliv v dnešní době je mnoho moderních léků proti hypertenzi, bohužel se ji nedaří vždy efektivně léčit.

Léky podávané při hypertenzi mohou být diuretika, která podporují vylučování tekutin z organismu.
Další využívané preparáty jsou například, ze skupin: betablokátorů, blokátorů kalciového kanálu, ACE inhibitorů, vazodilatancií nebo alfa-adrenergních blokátorů.

Pokud nestačí pouze jeden lék, podává kombinace dvou léku z výše uvedených skupin, které vzájemné posilují a doplňují své účinky. Jestliže ani dvojkombinace nepřinese očekávaný efekt, následuje podávání třech preparátů najednou, tedy trojkombinace.  A do toho se přidají nežádoucí účinky léčiv....


Jak vysoký tlak řešit alternativně a účinně

I zde platí, že je potřeba omezit rizikové faktory (alkohol, kouření, strava). Do jídelníčku naopak zařadit dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Jelikož ale tato cesta je zdlouhavá a chvíli trvá, než na ní organismus zareaguje, lze proces urychlit.

U klientů s vysokým krevním tlakem, kteří ještě nezapočali farmakologickou léčbu nejprve uděláme BH test, abychom věděli, jak na tom je organismus po kompletní stránce a pak nasazuji 3-měsíční kúru Euniké for Woman doplněnou v prvním měsíci Deparimem. Po těchto 90ti dnech hodnoty BHtestu odkontrolujeme a tlak také. Pokud se srovnal, klient si ho pouze hlídá a dodržuje vyváženou stravu, pitný režim a pohyb. Pokud i poté je tlak zvýšený, pokračujeme dál s Euniké Red / Blue a za další 3 měsíce se stav vyhodnotí.

Lidé, kteří léky na tlak užívají a uvědomují si jejich dlouhodobou konzumací možné nežádoucí účinky, postupně přecházejí na Forever Strong, kterým nejprve nahradí jeden den a postupně dny přidávají. Foreverem pak následně nahrazují lék úplně. Forever obsahuje brazilskou sumu, která mimo jiné rozšiřuje cévy a nemá pro tělo žádné nežádoucí účinky. Jelikož je ale potřeba řešit primárně příčinu vysokého tlaku, tak v tomto stádiu, kdy se užívá pouze alternativa, by si měl každý uvědomit, že by se svým životním stylem měl dělat víc, než jen polykat tobolky, byť v přírodní formě. Když tato situace nastane, začínám pak po nějaké době Forever pomalu vysazovat. Výsledky jsou ohromující a rozhodně stojí za to.