Přeskočit na hlavní obsah

Vysoký krevní tlak (hypertenze) - řešení bez léku

Vysoký tlak
Hypertenze, neboli vysoký krevní tlak, patří mezi nejčastější kardiovaskulární choroby. Za ideální se u dospělých osob považuje tlak 120/80 mmHg. O hypertenzi mluvíme, pokud je krevní tlak dlouhodobě či opakovaně zvýšen nad hodnotu 140/90 mmHg (u diabetiků nad 130/90 mmHg). Lékaři často upozorňují pacienty na rizika, jako je prasknutí cévky, pokud nebudou užívat předepsané léky. My nabízíme jiný přístup: zaměřit se na příčinu a pod odborným dohledem postupně omezit nebo vysadit léky plné chemie.


Primární hypertenze (esenciální)

Vyskytuje se u většiny hypertoniků (asi u 90 %). Příčinou bývá obezita, nadměrný příjem soli, stres, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu.

Sekundární hypertenze

Objevuje se při různých onemocněních ledvin nebo hormonálních poruchách, jako jsou například zúžení renálních (ledvinných) arterií nebo Connův syndrom. Mezi tento typ hypertenze se počítá i přechodné zvýšení tlaku v těhotenství či při užívání některých léků. Další příčinou může být i zúžení hlavní srdeční tepny (aorty).

Léčba hypertenze (jak ji řeší lékaři)

Lékaři často doporučují pacientům zhubnout (pokud jsou obézní), omezit sůl v potravě, přestat konzumovat alkohol a více se hýbat. Bohužel, jen část pacientů tato doporučení skutečně dodržuje. Proto často přichází na řadu farmakologická léčba. Ačkoliv dnes existuje mnoho moderních léků proti hypertenzi, ne vždy se daří nemoc efektivně zvládnout.

Mezi léky podávané při hypertenzi patří například diuretika, která podporují vylučování tekutin z organismu.
Dále se využívají preparáty ze skupin: betablokátorů, blokátorů kalciového kanálu, ACE inhibitorů, vazodilatancií nebo alfa-adrenergních blokátorů.

Pokud nestačí pouze jeden lék, podává se kombinace dvou léků z výše uvedených skupin, které vzájemně posilují a doplňují své účinky. Jestliže ani dvojkombinace nepřinese očekávaný efekt, následuje podávání tří preparátů najednou (trojkombinace). S užíváním léků jsou však často spojeny i nežádoucí účinky.

Jak vysoký tlak řešit alternativně a účinně

I zde platí, že je potřeba omezit rizikové faktory (alkohol, kouření, nevhodná strava). Do jídelníčku naopak zařadit dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Jelikož ale tato cesta je zdlouhavá a chvíli trvá, než na ni organismus zareaguje, lze proces urychlit.

U klientů s vysokým krevním tlakem, kteří ještě nezapočali farmakologickou léčbu: nejprve provedeme BH test, abychom zjistili celkový stav organismu. Poté nasazujeme 3měsíční kúru Euniké for Woman / Man, doplněnou v prvním měsíci Deparimem. Po těchto 90 dnech zkontrolujeme hodnoty BH testu i krevní tlak. Pokud se tlak upravil, klient si ho nadále pouze hlídá a dodržuje zásady vyvážené stravy, pitného režimu a pohybu. Pokud i poté zůstává tlak zvýšený, pokračujeme dále s Euniké Red / Blue a po dalších 3 měsících stav znovu vyhodnotíme.

Lidé, kteří léky na tlak užívají a uvědomují si možné nežádoucí účinky při jejich dlouhodobé konzumaci, ke kúře ještě přidáváme Prederozim. Tímto přípravkem se snažíme postupně nahradit klasický lék, aby organismus neutrpěl šok z náhlého vysazení.

Je však třeba zdůraznit, že primárně je nutné řešit příčinu vysokého tlaku. I ve fázi, kdy klient užívá pouze přírodní alternativu, je nezbytné si uvědomit, že změna životního stylu je klíčová a nestačí jen užívat tobolky, byť přírodní. Pokud se stav stabilizuje a příčina je pod kontrolou, začínáme po nějaké době Prederozim postupně vysazovat. Výsledky mohou být velmi povzbudivé a rozhodně stojí za úsilí.





Nežádoucí účinky léčiv