Přeskočit na hlavní obsah

Colostrum nelze vyrobit uměle

I když se vědci snaží, uměle ho vyrobit nedokáží. V případě colostra je příroda opravdu mocná čarodějka! Kolostrum (colostrum) je první tekutina mateřské mléčné žlázy, která se tvoří již před porodem. Tento sekret nazýváme „prvním mlékem“. Colostrum neobsahuje laktózu, takže nevyvolává alergické reakce. Matky savců je produkují 3 – 5 dní po porodu, zpravidla však spíše 2 – 3 dny, po kterých organizmus matky (člověka i zvířat) začíná produkovat mateřské mléko.

Colostrum je ve své přirozené podobě nažloutlá hustá tekutina a ve své podstatě také nejstarší přírodní potravinou živočišného původu, která je přirozeným pokrmem savců. Je to velmi silný prostředek, který nově narozenému zdravému savci zajistí vstup do samostatného života bez obav o jeho zdraví. Kolostrum je tedy svým významem zcela jistě nenahraditelným věnem přírody darovaným savcům do začátku jejich života.

Colostrum nelze nahradit umělými prostředky a i přes masivní rozvoj vědy v posledních letech není možné jej synteticky (uměle) vyrobit. Odborníci proto nabádají k jisté obezřetnosti při obstarávání colostra, neboť v dnešní době je možné narazit na prodejce, kteří nabízejí dokonce i synteticky vyrobené tekuté colostrum. V daném případě můžeme takové tvrzení přirovnat k tomu, že kosmická raketa přistane na Slunci.Queen Euniké Powerful Worker 60 tablet lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>


Nebezpečné potraviny a doplňky

Nežádoucí účinky léčiv