Přeskočit na hlavní obsah

Jak se správně chránit v chladných měsících?

Podzim před pár dny začal, ale až nyní o sobě dá postupně vědět. Až se ochladí, zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř. Základem je teplo
Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění. Zaměřte se na povrch těla a teple se oblékejte. Na nohy teplé ponožky, na ledviny tílko a na průdušky šátek.

Zahřejte se zevnitř
Čaje jsou ideální, pokud jsou bylinkové nebo kvalitní. Pokud si děláte zázvorový čaj, tak zázvor nezalévejte, ale rovnou vařte. Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

Dopřávejte si teplé snídaně. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla. Nezapomínejte na skořici. Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky.

Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry) na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.

Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce. Zatímco v létě do nás vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.

Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit.Nebezpečné potraviny a doplňky

Nežádoucí účinky léčiv