čtvrtek 15. listopadu 2018

Anionové vložky - historie a přehled na trhu

S anionovými dámskými vložkami obchoduje moje známá již několik let napřímo s dovozci. Na trhu jich je nepřeberné množství, přesto by bylo dobré znát vše o jejich původu a umět si správně vybrat.
Trochu tedy nastíním, jaká byla jejich histroie na našem trhu.

Nejprve se na českém trhu objevila řada anionek Love Moon, které u nás distribuovala společnost Winalite. Svého času byly registrovány jako zdravotní materiál, takže se na ně vztahovalo i nižší DPH. Jelikož jde o patent vynalezený v Číně, tak tyto anionové vložky (neboli vložky s anionovým čipem) byly dodávány nejprve v obalech s čínskými znaky. Bohužel společnost Winalite je mezinárodní a tak se sem zboží bylo distribuováno přes jiný stát a cena byla příliš vysoká. Přesto si zboží díky svým vlastnostem našlo své zákazníky.

Později se Love Moon změnily na WinCare a výroba byla přesunuta k jiné společnosti. A zde pak nastal veký zlom. Tato společnost vyráběla anionové vložky ve velkém a pro kohokoliv. Postupně začala původní kvalita upadat.  Do teď se na trhu vyskytují pod různými cizími názvy, nejrozšířenější je WINION.


ANIONLADY jsou nejoblíbenější


Mezitím, co se u nás v ČR poprvé anionové vložky vyskytly, se na trhu objevil nový hráč, český dovozce s vložkami Anionlady s vylepšenou technologií, kdy anionový čip byl posílen nanovlákny s infračerveným zářením.

Český dovozce si veškerou výrobu hlídá sám a dotáhl to do podoby, kdy obaly mají české popisky, certifikaci ISO a také číslo mezinárodního patentu.

Díky této spolupráci se pootevřelo i pozadí, které je běžným smrtelníkům nedostupné. Proto není tajemstvím, jak vypadá továrna a samotná výroba. anionových vložek s čipem Anionlady. Navíc cena pro spotřebitele rapidně klesla a účinky anionových vložek se znásobily.  U nich také víme, že pocházejí z továrny, kde tento patentovaný produkt vymysleli a má i český protokol o zkoušce cytotoxicity od Státního zdravotního ústavu.