Přeskočit na hlavní obsah

Kolostrum v kombinaci s vitamíny B a kyselinou listovou významně podporuje imunitní systém organismu

Colostrum (kolostrum, mlezivo) je známo svými pozitivními účinky na lidskou imunitu. Obsahuje nejen množství imunoglobulinů, vitaminů, minerálů a stopových prvků, ale i protilátky podporující regeneraci buněk a růstové faktory, které mají pozitivní vliv při dělení buněk a napomáhají při regeneračních a hojivých procesech.
Colostrum dále podporuje růst bifidobakterií v trávicím traktu (vhodné pro obnovu přirozené střevní mikroflóry např. po užívání antibiotik) a díky obsahu lactoferinu je vhodný i jako doplněk v období chřipek a nachlazení.

Colostrum nelze nahradit umělými prostředky a i přes masivní rozvoj vědy v posledních letech není možné jej synteticky (uměle) vyrobit. Veškeré pokusy směrované k umělému vytvoření colostra byly neúspěšné.

Formu potravinového doplňku pro člověka zastupuje především colostrum kravské, které je biologicky téměř shodné s lidským, tudíž může ideálně doplňovat výživu člověka. V zájmu objektivity je ovšem nutno říci, že je možné se setkat v prodeji i s colostrem lamím, kozím či ovčím. Avšak pouze kravské colostrum, které úspěšně nahradí colostrum lidské, stejně tak nahradí i colostrum ostatních savců, protože jako jediné obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se v jejich mlezivu nacházejí.

V kravském colostru je obsaženo milionkrát více imunitních informací než v lidském. Obsahuje 30 – 40x vyšší koncentraci obranných látek než se nachází v lidské krvi.

Imunoglobuliny, které colostrum obsahuje, jsou protilátky, které produkuje organismus jako odpověď na přítomnost cizorodé látky. Jsou efektivním zabijákem v imunitním systému. Jejich nedostatek má za následek snížení obranyschopnosti organismu.

Čeští technologové výroby zkusili ke colostru přidat i soubor vitamínů B, které jsou důležité pro správnou funkci nervového systému, a kyselinu listovou. Tato kombinace se podílí na ochraně cévní stěny a na tvorbě červených krvinek v kostní dřeni. Spotřeba těchto vitaminů se zvyšuje v období zátěže a stresu, proto je vhodné je doplňovat.

Vitaminy skupiny B (B1, B2, B6) jsou nezbytné pro udržení životních pochodů v organismu, správnou činnost metabolismu a normální funkci tkání. Pozitivně ovlivňují řádnou funkci nervového svalového a kožního systému.

VITAMIN B6 (pyridoxin)
Vitamin B6 je kvalifikován jako velmi potřebný pro funkci našich buněk tím, že se podílí na
nejvnitřnějších mechanismech obranného reprodukčního systému buněk. Je to všestranná
biolátka.

VITAMIN B2 (riboflavin)
Vitamin B2 hraje životně důležitou funkci při tvorbě hormonu štítné žlázy, který urychluje
metabolismus a pomáhá zajišťovat energetickou potřebu pro všechny tělesné orgány.

VITAMIN B1 (thiamin)
Zlepšuje činnost nervů (duševní svěžest), hojení ran, trávení, chuť a činnost žaludečních šťáv. Podporuje buněčnou energii a je důležitý při přeměně živin.

KYSELINA LISTOVÁ
Kyselina listová zlepšuje mentální funkce a emoční zdraví a je také nezbytná pro zdravý vývoj plodu. Výzkumy ukazují, že pravidelná konzumace kyseliny listové snižuje riziko mozkové mrtvice. Kyselina listová je velice důležitá pro správnou činnost žaludku (žaludeční kyseliny) a střev, podporuje funkci jater, chuť, tělesný růst. Kyselina listová hraje důležitou roli při prevenci.

Kombinaci colostra s imunoglobuliny, vitamínů skupiny B a kyseliny listové najdete v přípravku Powerful Worker.


Nebezpečné potraviny a doplňky

Nežádoucí účinky léčiv