Přeskočit na hlavní obsah

Alzheimerova demence lze řešit změnou životního stylu

Alzheimerova demence je závažné degenerativní onemocnění mozku, jež postihuje nemocné i jejich okolí, které zajišťuje náročnou péči o ně. Sice se testují desítky terapeutik, ale žádná úspěšná nejsou. Naději však přinesly výsledky studie, která upravovala životní styl postižených.

Už dávno se ví, že řešení epidemií pouze pomocí léčiv neřeší příčinu onemocnění a navíc přináší další problémy od vysokých cen terapie až po nežádoucí vedlejší reakce. Oproti tomu zdravý životní styl může předcházet mnohým chronickým nemocem a léčit je. Namísto pouhé zmínky o potřebě žít zdravě na konci kontrolních lékařských vyšetření je potřeba udělat z úprav životního stylu základ terapie, a to nejen u Alzheimerovy demence.

Studie, která se na nemocné Alzheimerem zaměřila, zacílila na optimalizaci metabolických parametrů, jako jsou inzulinová rezistence a zánětlivé prostředí v organismu, které jsou spojovány s Alzheimerovou demencí. Účastníci absolvovali výživové poradenství (mimo jiné jim bylo doporučeno jíst hromady zeleniny), cvičili, učili se řešit stres a zlepšit spánek. A výsledky byly ohromující, což opět potvrzuje, že náš organismus má neskutečné samoléčebné procesy, jenom mu v tom nesmíme bránit..
Kromě toho, že se stav sledovaných výrazně zlepšil,  bylo hlavním vedlejším účinkem terapie také snížení hmotnosti.

Já ještě doporučím k úpravě jídelníčku a pohybu přidat Euniké Prederozim

  • přispívá ke zlepšení prevence demence (včetně Alzheimerovy choroby),
  • chrání cerebrální (mozkové) arterie před poškozením a umožňuje plynulý průtok krve nutný pro perfektní průtok krve,
  • zvyšuje produkci glutathionu, silného antioxidantu, který chrání mozkové buňky před poškozením,
  • atakuje amyloidy beta (vytvářejí v mozku plaky, které brání přenosu signálu mezi neurony) na buněčné úrovni,
  • působí preventivně proti ateroskleróze,
  • přispívá k normálnímu trávení, funkci jater, žlučových cest, ledvin a celkovému osvěžení těla,
  • a Prederozim také přispívá k normální činnosti nervové soustavy, ke snížení únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti.


Nebezpečné potraviny a doplňky

Nežádoucí účinky léčiv