Přeskočit na hlavní obsah

Euniké Scarlet pod drobnohledemEuniké Scarlet v mé rodině užívá 60ti letá maminka na klouby a osteoporozu. Léky pár let brala, různé (i nějaké špičkové ze Švýcarska), ale nikam to nevedlo. Euniké Scarlet bere i má 7-letá dcera, která klouby a chrupavky zatěžuje náročným sportem. U ní však jedeme režim 3 měsíce 0-0-2 a pak půl roku pauza. Ano, už zde je potřeba řešit stav kloubů, aby nebyla ve 30ti vyřízená stejně jako naše olympijská naděje Mgr. Stejskalová (zde celý její příběh, kde Euniké Scarlet byla poslední záchranou). Užívá ji přítel, který denně čelí zátěži v práci a vyřešili jsme s ní i poškozené tkáně při pracovním úrazu. A to nemluvím o zástupu klientek a klientů, které s ní řeší problémy s pohybovým aparátem, menopauzu či záněty v kloubech. Takže si ji zde rozebereme doslova do morku kosti.

Euniké Scarlet je českým doplňkem stravy určeným pro ochranu a regeneraci pohybového aparátu.

Účinky a účel použití:
 • napomáhá při regeneraci kloubního aparátu, především v době velké fyzické zátěže
 • při pravidelném užívání udržuje správnou funkci kloubních chrupavek
 • vhodný k prevenci a zlepšení pohyblivosti kloubů, zvláště pro sportovce a seniory
 • pro ženy ohrožené úbytkem kostní hmoty v období menopauzy
 • vhodný pro regeneraci svalů a šlach
Výrobek je určen pro
 • aktivní sportovce a lidi, kteří nadměrně zatěžují klouby
 • lidi, kteří nepodceňují prevenci (artrózy, artritidy…)
 • střední a vyšší věkovou kategorii
 • pacienty při rekonvalescenci po operaci pohybového aparátu
 • lidi s nadváhou

Charakteristika:

Výrobek Euniké Scarlet obsahuje 340 mg žraločí chrupavky v každé tobolce, je přírodním zdrojem bílkovin, obsahuje uhlohydráty a potřebné minerály – je bohatým zdrojem vápníku a fosforu. Obsah vápníku a fosforu ve vhodném poměru 2:1 je zde vázán v organické formě, čímž je lépe využitelný  pro organismus než přírodní minerály. Tím pomáhá udržovat chrupavky lidských kloubů v dobrém stavu.

Vědecké týmy Kanady, Belgie a Švédska dospěly k poznání, že preparáty ze žraločí chrupavky jsou použitelné jak k prevenci, tak i podpůrné léčbě nádorových onemocnění, kde mimo jiné napomáhají posílení imunitního systému. Je rovněž vhodný pro ženy v období klimakteria a seniory.

Nemoci kloubů – obecné informace  
 • Artróza, osteoartróza: přesná definice těchto názvů je nezánětlivé degenerativní onemocnění kloubů. Touto nemocí trpí až 12 % dospělé populace a celosvětově patří k nejčastějším kloubním onemocněním. Nejčastěji se vyskytuje kolem 50. roku věku a nejvíce ohroženy jsou ženy. Ovšem ve věku 70 let trpí artrózou každý druhý člověk bez rozdílu pohlaví. Příčinou tohoto onemocnění je opotřebování kloubů, přesněji kloubní chrupavky, do té míry, že ztrácí svoji funkci a klouby drhnou, vržou a bolí. Na vzniku artrózy a osteoartrózy se podílí mnoho faktorů, mezi něž patří např. dědičnost – artrózu měla babička i moje matka, takže je více než pravděpodobné, že to postihne i mě. Dále je to nadváha, úrazy kloubů a menisku, nadměrný nebo naopak nedostatečný pohyb, také jednostranný pohyb, který vykonáváme dlouhodobě, např. v zaměstnání. Artróza se nejčastěji vyskytuje v kloubech, které jsou vystaveny větší zátěži, jako kyčelní a kolenní klouby.
 • Artritida: je definována jako zánětlivé onemocnění kloubů, většinou bakteriálního původu. Často se mluví o revmatoidní artritidě, což je systémové onemocnění kloubů chronického charakteru. Postihuje zejména drobné klouby na rukou a nohou. Charakteristickým projevem tohoto onemocnění je postižení nejen kloubu a jeho okolí – vaziva, šlachy, ale i jiných vnitřních orgánů. Nejčastější výskyt je mezi 20. a 55. rokem života. Ženy tvoří asi 70 % všech případů. Klouby postižené artritidou jsou často ztuhlé, deformují se a bolí. Je statisticky dokázané, že při desetiletém trvání artritidy je 50 % nemocných trvale práce neschopných.
Složení Euniké Scarlet v jedné tobolce:  Aktivní látky mg/1 tobolku
Žraločí chrupavka 340,00
CRA komplex 60,00
Kurkumin 1,00
Chmelový extrakt 20,00
Hydratovaná silika 39,00

Dávkování:
Tři tobolky večer (např. 1 hodinu před večeří), zapít dostatečným množstvím tekutiny.


A jak se to má s účinnými složkami, které Euniké Scarlet obsahuje


Žraločí chrupavka
Vědci ze známého ústavu Massechusetts institute of Technology (MIT) upozornili na to, že tělo žraloka neobsahuje jedinou kost, pouze chrupavku. Odborníci prokázali, že žralok obývá naši planetu v nezměněné podobě po celá tisíciletí. Všechno svědčí o tom, že jeho organismus je dobře vybaven k přežití. Imunitní systém těchto živočichů je efektivní a účinný. Žraločí chrupavka má dlouholetou tradici v čínské medicíně a pro své zdravotní účinky je uzávána v celé Asii a na celém světě.

CRA – komplex
Kurkumin, extrakt chmele a hydratovaná silika v podobě nanočástic, které rovněž posilují příznivé působení na kloubní chrupavku. Použití velmi malých nosičů (nanočástic aktivní látky) a systém dodání účinné látky na místo působení je dalším důležitým aspektem z hlediska aplikace. Tímto způsobem je například možný transport aktivní látky do našich buněk. Jedná se o formu třetí generace – takzvané cílené terapie. Dosahuje se lepších výsledků než při podávání předchozích forem. Velkou předností je to, že jsou použity přírodní látky a tyto nemají nežádoucí účinky na lidský organismus.


Zajímavosti, které jsem si v praxi s Euniké Scarlet ověřila:


Rychlá rekonvalescence po operaci kolene

Když mě oslovil 30tiletý klient, který měl po operaci kolene a lékaři mu sdělili, že bude trvat půl roku, než bude moci naplno nohu využívat, zkusili jsme do stravy doplnit Euniké Scarlet. Po měsíci už přišel bez berlí a za dva měsíce další balení nepotřeboval, chodil normálně. Zkusila jsem to tedy i u starších ročníků, kde to tak rychlé z počátku nebylo, ale zpravidla do 3 měsíců chodili všichni a komplikace nenastaly žádné.

Kvalitně srostlá kost u zlomené paty u 70tileté
Paní chtěla ořezat větve u stromu a spadla. Zlomila si patu a navíc trpěla osteoporozou. Podle lékařů tedy nemožné, aby se vše zhojilo natolik, že noha bude opět 100% v pořádku. Nasadili jsme Euniké Scarlet a i přes to, že paní nedodržovala klidový režim a patu denně namáhala, podařilo se, že kost perfektně srostla. Trvalo to půl roku, ale podařilo se!


Osteoporóza - překvapivé výsledky již za 3 měsíce
Řídnutí kostí je měřitelné, o to větší důvod byl sledovat jednu klientku, jak se daří její nemoc řešit jen za pomocí Euniké Scarlet. Díky denzinometrii jsme to měly přímo před očima. A stačily skutečně 3 měsíce a již byla struktura kostí viditelná a řídkost se narovnávala. Klientka nadále užívá Scarlet a problémy s osteoporózou již nemá,  ale bude již doživotním uživatelem. Každopádně její tělo není zatěžováno nežádoucími látkami z léku, který užívala před Scarlet a navíc si všimla, že jí to dělá i dobře na pleť :)

Poškozené vazy
V rodině jsme řešili poškozené vazy a úpony na ruce. Podle lékařů se měly dělat obstřiky, laser a pak rehabilitace. Tuto péči podstoupili jiní a po půl roce žádné zlepšení. Doma jsme nasadili kombinaci Scarlet 1-1-1 ráno i večer, dále se užívalo Euniké Blue 1-1-0 a přihodili Deparim 1-0-1. První měsíc totální tragédie, ruka bolela víc, bolest se různě přesouvala, takže jsem si doma vyslechla spoustu nadávek na mé postupy, čelila hysterickým stavům a odmítání v tom pokračovat :). Po měsíci a půl vše pomalu vymizelo a ruka začala být použitelná. Za 2 měsíce již byl stav přijatelný a po půl roce již bez problémů.

A perlička na konec!

Euniké Scarlet má antidopingový atest, takže je i pro vrcholové sportovce.


Nebezpečné potraviny a doplňky

Nežádoucí účinky léčiv